Godziny spędzone przed komputerem, trzeci kubek kawy, a myślami wciąż jestem przy pierwszej, ból głowy nie pozwalał się skupić na czymkolwiek, a we mnie narastająca złość na granicy z wybuchem. Tak wyglądały moje początki, kiedy grafika komputerowa była dla mnie jedynie niezrozumiałym pojęciem, a światełkiem w tunelu była jedynie możliwość zmiany języka w programie, z którego wtedy korzystałam. Co z tego, że coś Cię interesuje. Nikt nie powiedział, że droga do celu będzie usłana różami, nielegalnie pobrany photoshop i ulubiona piosenka nie wystarczą, by od razu wszystko szło jak po maśle. To nie bajka o kopciuszku, że o północy zgubisz pantofelka, a z dnia na dzień staniesz się księżniczką. "Sukcesu nie da się osiągnąć bez talentu, jasno określonego celu i ciężkiej pracy." słowa, których użyła Barbara Delinsky w swojej książce pt. "Kiedy moja siostra śpi".
Cześć! Jesteście głodni wiedzy, sukcesu oraz rosnącego talentu i zamiłowania, którym być może po ów notce okaże się grafika komputerowa? W takim razie przedstawiam wam pierwszą prowadzoną przeze mnie serię na blogu. Często spotykam się z pytaniem i pozytywnym odbiorem moich prac. Wiele osób pyta - Jak ty to robisz dziewczyno? - wbrew pozorom wystarczą tylko chęci, chwila skupienia i dobry pomysł. Dla chcącego nic trudnego, a więc bez zbędnego przedłużania moi drodzy uczniowie zapraszam do poradnika, w którym kilka(set) słów o przeróbce oczek wam powiem.
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy początkujący amator ma do dyspozycji dosyć drogiego photoshopa czy też inny z płatnych programów, ale to nie jest poradnik dla profesjonalistów, bo ja sama photoshopa nie ogarniam nawet w 50 procentach, ale to zostaje między nami! Moi drodzy dzisiaj otwieramy nową kartę w przeglądarce wchodzimy na Pixlr i działamy.
KROK 1
Ja posłużę się zdjęciem zrobionym telefonem na awatarii, ale wy oczywiście możecie wybrać dowolne, jakie tylko chcecie. Jak widać przybliżamy obiekt naszej pracy maksymalnie, chyba że nie będzie to u was konieczne, by zachować pełen komfort pracy. Język polecam zmienić na Polski klikając w language czego ja nie zrobiłam z przyzwyczajenia do pracy na angielskiej wersji.
KROK 2
Tu popełniłam mały błąd, a mianowicie zanim cokolwiek zaczniecie działać, nie zapomnijcie tak jak ja dodać nowej warstwy. Po utworzeniu warstwy wybieramy pędzel, w lewym górnym rogu możemy dowolnie zmieniać jego rozmiar, ja ustawiłam go na 9. Następnie tęczówkę oka zamalowujemy czarnym kolorem.
KROK 3
Obok obszaru pracy możecie tak jak ja zrobić "czarną plamę" na której znajdą się wszystkie potrzebne wam kolory do pracy, które oczywiście dobieracie wedle uznania i w dowolnej ilości. Aby wybrać kolory należy kliknąć prostokąt poniżej narzędzi, a następnie poddać się kreatywności i wybrane kolory za pomocą pędzla umieścić na naszej pięknej czarnej plamie.
KROK 4
U mnie kolory prezentują się następująco. Jak widać najciemniejszym z wybranych kolorów wykonałam artystyczny "uśmiech na oku" za pomocą pędzla o numerze 9. Do wybrania kolorów z naszej czarnej plamy używamy pipety z narzędzi znajdującej się nad prostokątem do wyboru kolorów, a po lewej stronie litery A.
KROK 5
Jak widać za pomocą pędzla o różnych rozmiarach, wykonałam kolejne elementy na oku. Większego problemu z rozmieszczeniem podobnym do mojego raczej mieć nie powinniście, ale piszcie śmiało w razie jakichkolwiek wątpliwości! Oczywiście całość możecie lekko rozmyć za pomocą kropelki dla lepszego efektu.
KROK 6
Po lekkim rozmyciu dodajemy nową warstwę, na której twardym pędzlem nie tym o miękkich krawędziach o większym rozmiarze w moim przypadku o numerze 15 robimy białą kropkę, a następnie zmniejszamy rozmiar pędzla minimum o 1 i robimy na środku czarną kropkę tak, aby powstał biały pierścień.
KROK 7
Tworzymy nową warstwę, na której jak widać, zamalowujemy połowę oka na czarno. Pod warstwami jak widać, znajduje się 5 narzędzi, używamy pierwszego z nich prostokąt z suwakami i zmniejszamy przejrzystość warstwy do 55%.
KROK 8
Ponownie wybieramy kolory z naszej czarnej plamy tym razem te najjaśniejsze i tworzymy to, co sami widzicie poniżej.
KROK 9
Wybieramy pędzel, zmieniamy jego rozmiar, w moim przypadku jest to 9, a następie rysujemy białą kreskę przecinająca źrenice. Następnie wybieramy z narzędzi gumkę o dosyć sporym rozmiarze i wycieramy krawędzie kreski do efektu zbliżonego na zdjęciu poniżej.
KROK 10
Gumką ścieramy naszą piękną czarną plamę i możemy przygotować się do podziwiania efektów naszej pracy.
KROK 11
Tak prezentuje się efekt końcowy z moim wykonaniu. Drugie oko nie zostało zrobione specjalnie dla porównania. Nie wiem jak wam, ale mi druga opcja zdecydowanie odpowiada bardziej i nie miałabym nic przeciwko, gdyby takie kuszące spojrzenie było do kupienia na Awatarii.
Poradnik jak widać dosyć prosty, bo ku sukcesowi zmierza się, zaczynając od podstaw. Mam nadzieję, że tłumaczenie jest dosyć zrozumiałe, bo przyznam szczerze, że nie mam talentu do uczenia czegokolwiek, ale w razie jakichkolwiek problemów jestem do waszej dyspozycji, więc śmiało piszcie! Nie zapomnijcie wspomnieć w komentarzu, jaki poradnik chcielibyście jako kolejny, a ja się z wami żegnam. Do zobaczenia wkrótce!